5. Sajtó
Magyarországon a judeokrácia sajtóhatalma nem maradt el a világátlagtól 1914-ben Magyarországon a legnagyobb példányszámban a zsidó lapok jelentek meg: százalékarányuk elérte a 95-96 %-ot. A numerus clausus sem változtatott döntõen ezen az állapoton. 1937-ben a megcsonkított országban megjelent 37 szépirodalmi lap közül 21-nek volt zsidó fõszerkesztõje, 136 tudományos folyóirat közül 102-t lehetett zsidó befolyásoltságúnak tekinteni. Ugyanekkor 39 könyvkiadóból alig 10 bizonyult kereszténynek, és a 409 könyvkereskedõ 90 %-a volt zsidó, azaz 366.
6. Pénzügy és kereskedelem
1910-ben állapította meg Kovács Alajos statisztikus a népesség 5 %-át alkotó zsidóság az ipari intézmények 1 %-át, a kereskedelmi cégek 51,8 %-át mondhatta magáénak. Ellenben a napszámosok 3,3, a házicselédek 1,6, az õstermelõk 0,6, a bányászok 0,5 %-a volt zsidó. Szintén 1910-bõl való adat szerint (amelyet az Országos Statisztikai Hivatal tett közzé) a 64 176 építõipari munkás közül mindössze 99 a zsidó, a 62 278 bányász közül 85, a 26 612 pék közül 423. Az is tény, hogy 1920-1930 között az iparban több mint 4000-rel, a kereskedelemben 8000-rel nõtt a zsidó tisztviselõk száma.
7. Hadviselés
8. Lehetséges-e az asszimiláció?
A német tudós érvelése ma is figyelemreméltó: a zsidóságot befogadta a magyarság, viszont a zsidóság elzárkózott befogadóitól. E tekintetben az ortodoxok és a neológok között nem lehetett érzékelni különbséget. A faji elzárkózásnak pedig elsõsorban nem gazdasági-szociológiai, hanem faji (genetikai, antropológiai, lélektani) okai voltak és vannak. Hozzá kell tennünk Schickert gondolatmenetéhez, hogy a XX. század elején nemcsak az antiszemitának kikiáltott Houston Steward Chamberlain vette ezt észre, hanem az antiszemitizmussal nem illethetõ Werner Sombart és Fejér Lajos is. (Sombart az ipari kapitalizmus és a zsidó világnézet közös vonásának a materializmust tartotta, hasonlóan Fejér Lajoshoz, aki a zsidóság faji zárkózottságát a Talmudból és a Sulchan Aruchból eredeztette.)
Aki a magyarság és a zsidóság viszonyát a történelmi források és a keresztény világnézet fényében értékeli, az elõadottakból nem vonhat le más következtetést, mint azt, hogy a magyarságnak ma is nemzeti öntudatra és keresztény hitre van szüksége. Ez a pozitív ellenszere a judeokráciának. A magyar politikai gondolkodás klasszikusainak antiszemitizmusa (illetve antijudaizmusa) nemzeti önvédelem, nem pedig fajgyûlölet. Nevezzék bár a judeokraták az ötven éves szellemirtás ellenére még ma is magyarnak maradókat fajgyûlölõknek, jusson eszébe minden magyarnak a népét már másfél évszázaddal ezelõtt is a zsidóságtól féltõ Széchenyi vallomása: "Mindenek elõtt áll elõttem a hûség a fajtámhoz"!
Csendom Zsolt : Isten Áldja Magyarországot, és Hithû Népét!